Dzieje się

6.05.2019

Po raz kolejny z wielką przyjemnością dałam się zaprosić przez Katarzynę Pruchnicką do Trójki, do audycji „Godzina wychowawcza”, która została wyemitowana 6 maja o godz. 23.07. Moja opowieść o rowerowych podróżach z dziećmi i o tym, od czego zacząć, w drugiej części programu.

Trójka

Posłuchaj audycji

28.04.2019

W Niedzielnym Poranku RDC u Beaty Jewiarz opowiadałam o rodzinnych podróżach rowerowych po Polsce i nie tylko – między innymi o naszym projekcie „Cztery ćwiartki”, który wszedł właśnie w końcowy etap. Na przełomie czerwca i lipca wyruszamy na ostatni etap wyprawy wokół Polski. Tym razem przed nami całe południe Polski.

rdcPosłuchaj audycji

26.04.2019

Po raz drugi gościłam w programie „Tygodnik Kulturalny” w TVP Kultura. Tym razem miałam przyjemność opowiadać o książkach nagrodzonych w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2018.

tvp

Kliknikj tu, aby obejrzeć

29.03.2019

Mój debiut w „Tygodniku Kulturalnym” w TVP Kultura – o serii „Uwerturki” Kaliny Cyz (wyd. PWM) i nie tylko.

tygodnik kulturalny

Kliknij tutaj, żeby obejrzeć

8.03.2019

W „Słowobraniu” w TVP Warszawa o sposobach na wyrobienie nawyków czytelniczych u dzieci i serii „Książkożercy” (wyd. Wilga).

Sowobranie

Kliknij tutaj, żeby obejrzeć (od 12:45)

26.02.2019

W „Godzinie Wychowawczej” u Katarzyny Pruchnickiej o książkach nominowanych w Konkursie Przecinek i Kropka 2018.

PIK

Kliknij tutaj, żeby posłuchać

25.02.2018

U Beaty Jewiarz w „Popołudniu RDC” o książkach nominowanych w Konkursie Przecinek i Kropka 2018.

PIKRDC

Kliknij, żeby posłuchać

7.02.2019

W Polskim Radiu Dzieciom (Strefa Rodzica) w rozmowie z Joanną Ficińską o tym, co daje dzieciom czytanie i jak zachęcić dzieci do sięgania po książki.

Dziecko z książką

Kliknij, żeby posłuchać

4.12.2018

I tak dobiegły końca spotkania z cyklu „Ukochane książki naszego dzieciństwa” w księgarni Korekty. Ostatnie miało charakter warsztatów mikołajkowych. Wraz z drugoklasistami tworzyliśmy listy do świętego Mikołaja – zawierający wymarzoną książkę.

Na koniec dzieci wypisały tytuły ukochanych książek.

Korekty_7

Dziękuję wydawnictwu Sonia Draga/Debit i księgarni Korekty za zaproszenie do prowadzenia cyklu „Ukochane książki naszego dzieciństwa”, a dzieciom i młodzieży, że nadal czytają książki :).

28.11.2018

Pierwsza wizyta w nowym kanale Polsat Rodzina. W programie Mamma Mia rozmawialiśmy o dzieciach i sporcie – z Michałem Ligockim – snowboardzistą, olimpijczykiem, trenerem z Freestyle Club x Michał Ligocki, a także Natalią Koperską – psychologiem sportu.

polsat rodzina

27.11.2018

Piąte spotkanie w cyklu „Ukochane książki naszego dzieciństwa”, organizowanego przez Wydawnictwo Sonia Draga i Debit, a dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, swoją obecnością uświetniła Anna Kaszuba-Dębska – malarka, ilustratorka, autorka książek dla dzieci.

korekty_5

Po rozmowie z gościem, przedszkolaki z zapałem przystąpiły do tworzenia własnych potworów.

13.11.2018

Spotkania z cyklu „Ukochane książki naszego dzieciństwa”, organizowanego przez Wydawnictwo Sonia Draga i Debit, a dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury to świetna okazja, by dzieci stanęły twarzą w twarz z pisarzami. Tym razem gościem była Zofia Staniszewska, która nie dość, że przywiozła swoje ukochane książki z dzieciństwa, to jeszcze zabrała zgromadzone dzieci do jaskini…

16.10.2018

To już 3. spotkanie z cyklu „Ukochane książki naszego dzieciństwa”, organizowanego przez Wydawnictwo Sonia Draga i Debit, a dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury. Tym razem gościem był Paweł Beręsewicz, który otworzył wraz ze zgromadzonymi dziećmi manufakturę noskawerów 🙂

25.09.2018

Kolejne spotkanie z cyklu spotkań „Ukochane książki naszego dzieciństwa”, organizowanego przez Wydawnictwo Sonia Draga i Debit, a dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury za mną.

korekty_1

Tym razem gościem była Zuzanna Orlińska – pisarka i ilustratorka. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 6. jednej z warszawskich szkół.

Korektyfot. Mikołaj Kamler

18.09.2018

Wrzesień, październik i listopad upłyną pod znakiem cyklu spotkań „Ukochane książki naszego dzieciństwa”, organizowanego przez Wydawnictwo Sonia Draga i Debit, a dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury.

Kosmowska_1

Zostałam zaproszona do poprowadzenia 5 spotkań ze znanymi i lubianymi pisarzami i ilustratorami: Barbarą Kosmowską, Zuzanną Orlińską, Zofią Staniszewską, Anną Kaszubą-Dębską i Pawłem Beręsewiczem. W księgarni Korekty gościć będą dzieci i młodzież z warszawskich szkół.

Kosmowska_2

Hasłem przewodnim są książki z dzieciństwa, jednak te spotkania to okazja, by porozmawiać o twórczości zaproszonych gości, a także wciągnąć dzieci do twórczego działania.

Na koniec cyklu powstanie lista książek zgłoszonych przez gości spotkań.

16.09.2018

Już po raz drugi miałam przyjemność działać podczas Pikniku Wcześniaka na Karowej, organizowanego przez Szpital św. Anny i Valkea.

piknik

Tym razem, prócz przeprowadzenia konkursów dla dzieci i rodziców, miałam przyjemność poprowadzić rozmowę z niezwykłą kobietą – Martą Spyrczak – Matką Kazika, dziennikarką, autorką książki „Za wcześnie”, będącej zbiorem rozmów z rodzicami dzieci urodzonych w 23.-29. tc.

Mama Kazika i jafot. zapożyczone z profilu Marty na FB https://www.facebook.com/marta.matkakazika

11.09.2018

Początek roku szkolnego to duże wyzwanie nie tylko dla dzieci, ale i rodziców. Gościłam w audycji Strefa Rodzina w Polskim Radiu Dzieciom, gdzie rozmawialiśmy o tym, jak planować i dobierać zajęcia dodatkowe.

Polskie Radio dzieciom_1

Kto nie słyszał, może posłuchać TUTAJ

5.09.2018

W Domu Mody Klif poprowadziłam panel „Dziecko w szkole i po szkole” w ramach akcji Back To School. Zaproszenie przyjęli: Paulina Holtz, Anna Zdort, Marcin Sołodki i Jarek Żylińki.

dziecko w szkole

Relacja live by Paulina

5.09.2018

W ramach akcji „Disney. Przygoda z czytaniem”, wystąpiłam w roli eksperta wraz z psycholożką Zuzanną Sentkowską i autorem książek dla dzieci Jakubem Skworzem.

4.09.2018

Kolejny mini reportaż sportowy, przygotowany do audycji „Dyscyplina na wakacje” w RMF Classic. Tym razem o Kids Aquathlon w ramach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

26.08.2018

rdc_1

Z samego rana w Niedzielnym Poranku RDC u Beaty Jewiarz opowiadałam o 1100 km na rowerach od Zgorzelca do Helu.

Posłuchaj podcastu

25.08.2018

Jeszcze przed końcem wakacji miałam okazję uczestniczyć w audycji „Skołowani” Krzysztofa Woźniaka w Radiu TOK FM. Rozmawialiśmy o tym, jak przewozić dzieci na rowerze: fotelik, przyczepka, rower cargo; a także o bezpieczeństwie dzieci poruszających się na rowerze i o tym, jak przygotować dziecko do samodzielnej jazdy na rowerze.skołowani

Posłuchaj podcastu

22.08.2018

W Polskim Radiu Dzieciom u Joanny Ficińskiej o tym, jak wejść łagodnie w nowy rok szkolny, a także o panelu, pt. „Dziecko w szkole i po szkole”, który już 5 września 2018 roku w Domu Mody Klif w Warszawie.

radio_dzieciom

A tu możecie odsłuchać audycję!

08.2018

Kumulacja radiowa! Czas start! 🔈🔈🔈
22.08 o 21.00 w Polskie Radio Dzieciom o zbliżającym się początku roku szkolnego i panelu, na który wkrótce będę zapraszać, pt. „Dziecko w szkole i po szkole”. A w sobotę, 25 sierpnia, radiowy maraton: 9.00-10.00 Radio TOK FM Skołowani – o przewożeniu dzieci na rowerze. Jakie są możliwości przewożenie dzieci na rowerze? Który sposób wybrać, w fotelikach w przyczepkach? Na co zwracać uwagę podczas jazdy z dzieckiem. Dobór rowerka dla dziecka; 10.30 w RMF Classic „Dyscyplina na wakacje”, 19.30 w Radio Dzieciom w Jedynka – Program 1 Polskiego Radia o naszej tegorocznej wyprawie rowerowej wzdłuż zachodniej granicy i polskiego wybrzeża :).

Audycje

Do usłyszenia!

07.2018

Moja pierwsza „własna”, gościnna audycja radiowa – „Dyscyplina na wakacje” w RMF Classic. Zapraszam do słuchania 🙂

Dyscyplina na wakacje

https://www.rmfclassic.pl/program/Dyscyplina-na-wakacje,703.html

06.2018

O pływaniu synchronicznym – dłuższa wersja tego, co w wakacje będzie można usłyszeć w RMF Classic.

21.06.2018

Wreszcie udało mi się umieścić w serwisie Soundcloud reportaż, jaki przygotowałam podczas koncertu „Gramy o marzenia seniorów” w warszawskiej Stodole 21 kwietnia 2018.

14.06.2018

sniadanie jacek i agatka

Na zaproszenie Wydawnictwa Wilga miałam przyjemność poprowadzić śniadanie premierowe książki „Jacek i Agatka” (Wanda Chotomska, Adam Kilian).

Gościem specjalnym spotkania była pani Joanna Kilian – kustosz malarstwa włoskiego w MNW, córka Adama Kiliana, która bardzo ciekawie opowiadała zarówno o bohaterach słynnej dobranocki z lat 1962-1973, jak i o kontakcie dzieci od najmłodszych lat z kulturą i literaturą.

To była prawdziwa przyjemność!

Ewa SwierzewskaJoanna Kilianfot. Katarzyna Płońska

20.05.2018

słowobranie20_05

W kolejnym odcinku „Słowobrania” w TVP3 Warszawa, wraz z Kaliną Cyz – muzykolożką i logopedką, opowiadałyśmy o serii tekturowych książek dla najmłodszych – „Uwerturki” (wyd. PWM, 2017) i o tym, czy warto wprowadzać kilkulatków w świat muzyki.

http://warszawa.tvp.pl/37283565/20052018

18.05.2018

Zgodnie z zapowiedzią, miałam ogromną przyjemność poprowadzić spotkanie z Magdą Rucińską (ilustratorką) i Danielem Chmielewskim (autorem), którzy stworzyli książkę „Miasto Złotej”, wyd. Tadam, określaną mianem „horroru urbanistycznego”.

Rozmawialiśmy o mieście, o malarstwie i tworzeniu postaci. Na koniec zaprosiliśmy do rozmowy uczniów, którzy przez całe spotkanie z zainteresowaniem słuchali.

Miasto Zlotej

18.05.2018

Trwają Warszawskie Targi Książki, których nieodłącznym elementem są spotkania z twórcami. 18.05.2018 będę miała przyjemność poprowadzić spotkanie z Magdą Rucińską (ilustratorką) i Danielem Chmielewskim (autorem), którzy stworzyli książkę „Miasto Złotej”, wyd. Tadam, określaną mianem „horroru urbanistycznego”. Strach się bać :).

tadam

16.05.2018

Na zaproszenie Polskiego Radia Dzieciom wraz z Anną Pasieką-Blycharz z wyd. Mando, pomysłodawczynią akcji promowania wspólnego czytania rodziców z dziećmi DALEJ, LAMA!, rozmawiałyśmy o tym, co daje dzieciom wspólna lektura.

dalej lama_1

29.04.2018

W programie „Słowobranie” o książkach „Franek i siła słów” oraz „Wszystko dla Klary, czyli historia pewnego pomysłu”.

Słowobranie_2

http://warszawa.tvp.pl/37012348/29042018

25.04.2018

W Promie Kultury znów o książkach. To już trzecie nagranie do programu „Słowobranie”, który co niedzielę emitowany jest w TVP3.

Tym razem wraz z Kaliną Cyz, autorką serii książek pt. „Uwerturki” (PWM), opowiadałyśmy o tym, po co dzieciom książki o muzyce i co w „Uwerturkach” piszczy.

prom

23.04.2018

Wystartowała Akcja społeczna „Dalej, Lama!”, promująca wspólne czytanie rodziców z dziećmi. Mam przyjemność być Ambasadorką akcji, wraz z tak znanymi postaciami, jak Wojciech Mann, Grzegorz Kasdepke czy Michał Rusinek.

www.dalejlama.pl

23.04.2018

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich gościłam w Polskim Radiu Dzieciom. Rozmawialiśmy o smutnych statystykach dotyczących czytelnictwa, ale przede wszystkim o tym, co wspaniałego dają nam – dużym i małym – książki.

ewa_brokulfot. Polskie Radio Dzieciom

19.04.2018

Odwiedziłam Szkołę Marzeń w Zalesiu Dolnym i poprowadziłam warsztaty z klasami 4a i 5a w oparciu o książkę „Franek i siła słów”. Rozmawialiśmy o komunikowaniu się, a potem uczestnicy aktywnie mierzyli się z wyzwaniami komunikacyjnymi.

Bardzo dziękuję za zaproszenie!

szkoła marzeńfot. Szkoła Marzeń

17.04.2018

Na zaproszenie Faktycznego Domu Kultury miałam ogromną przyjemność poprowadzić spotkanie autorskie z Jarkiem Mikołajewskim, wokół serii książek „Aniołki kota Cagliostro” (wyd. Media Rodzina). Na spotkanie przybyły dwie grupy zerówkowiczów. I prawie każdy chciał mieć książkę z autografem! Rosną młodzi czytelnicy.

spotkanie_Jm

13.04.2018

Lama_1fot. Anna Blycharz, wyd. MANDO

Zostałam Ambasadorką akcji społecznej „Dalej, Lama!”, promującej czytanie dorosłych z dziećmi i pokazującej, jak wspólna lektura wpływa na rozwój emocjonalny najmłodszych.

Lama_2

13.04.2018

Uczestniczyłam w obradach Jury 25. Jubileuszowej Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Obrady były burzliwe, a ich wyniki, czyli laureata Nagrody ogłosimy w październiku!

Więcej informacji i pełna lista zgłoszonych tytułów

Koziołek

11.04.2018

Koncert charytatywny, będący zwieńczeniem projektu Muzyka Łączy Pokolenia, zbliża się wielkimi krokami, dlatego nie zwalniamy tempa i odwiedzamy kolejne stacje radiowe. Dziś nagrywaliśmy się do programu Uli Urzędowskiej pt. „Jak wytresować smyka” w RMF Classic.

rmf_classic

05.04.2018

Na zaproszenie wydawnictwa Czarna Owca, wydawcy książki dla dzieci, pt. „Kim oni są, ci muzułmanie?” Zuzanny Pol, z ilustracjami Zosi Dzierżawskiej, poprowadziłam w Faktycznym Domu Kultury warsztaty dla dzieci z kl. III i IV szkoły podstawowej.

kim oni są

Wraz z autorką przybliżałyśmy uczestnikom podstawowe kwestie związane z Islamem i życiem muzułmanów – prezentując omawiane pojęcia na zdjęciach, filmach, a także autentyczne przedmioty codziennego użytku.

faktyczny dom kultury

W jednej z grup rozmawialiśmy z dziećmi o tolerancji – co oznacza, dlaczego jest ważna. Stworzyliśmy też drzewo tolerancji, a na jego liściach uczestnicy zapisali cechy, charakteryzujące osobę tolerancyjną.

drzewo tolerancji

W warsztatach uczestniczyło łącznie około 60 uczniów.

04.04.2018

Na zaproszenie Beaty Jewiarz odwiedziłam wraz z ekipą www.muzykalaczypokolenia.eu, a już oficjalnie zespołem Obsesja, popołudniowy program w RDC.

RDC_kwiecien

Tutaj można posłuchać

25.03.2018

Wraz z panią Grażyną Bąkiewicz gościłyśmy w programie „Słowobranie” w TVP3, gdzie rozmawiałyśmy, m.in. o serii „Ale historia!” (wyd. Nasza Księgarnia) (od 11:35).

W programie też relacja z Targów Przecinek i Kropka 2018, w których maczałam palce.

Słowobranie_1

Obejrzyj tutaj: http://warszawa.tvp.pl/36529939/25032018

21.03.2018

Wizyta w Antyradiu w MamakArt i rozmowa z Piotrem Makakiem Szarłackim o… – Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka, ale też o wyprawach rowerowych i Kaziku Staszewskim 🙂

antyradio

antyradio_1

21.03.2018

To już drugie nagranie do programu „Słowobranie” w TVP 3. Tym razem miałam przyjemność opowiedzieć o tym, że przedsiębiorczość, działalność społeczna i komunikacja to sprawy, w których tajniki warto wprowadzać dzieci od najmłodszych lat. Oczywiście na przykładzie książek „Wszystko dla Klary, czyli historia pewnego pomysłu” i „Franek i siła słów”.

Słowobranie

17.03.2018

Pierwszego dnia Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2018 poprowadziliśmy wraz z Łukaszem warsztaty z książką „Franek i siła słów”. Prócz dzieci odwiedziła nas Agnieszka Ciecierska z Jedynki Dzieciom.

przecinek

16.03.2018

Wraz z ekipą www.muzykalaczypokolenia.eu gościliśmy w Radiu Zet u Marzeny Chełminiak.

muzykalaczy_1

14.03.2018

Miałam dziś przyjemność poprowadzić śniadanie prasowe z okazji premiery książki „Ogóras. Ale odjazd” Elizy Piotrowskiej (Wydawnictwo Wilga).

ogóras

Wraz ze zgromadzonymi dziennikarzami rozmawialiśmy o książce, starych samochodach i nie tylko. Była też okazja, by zadać kilka pytań ilustratorce – Joannie Gębal.

ogóras_1

Ogóras_2

Ogóras_3

sniadanie z ogorasem

12.03.2018

Wraz z ekipą www.muzykalaczypokolenia.eu gościliśmy w Strefie Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom.

muzykalaczy

Ja opowiadałam o przedsiębiorczości i mocy sprawczej dzieci, a Ludwika, Kuba i Wiktor o ich projekcie. Tutaj możecie posłuchać audycji.

8.03.2018

Cenię ciekawe inicjatywy i dlatego, jeśli mam możliwość, wspieram je na różnych polach. Ostatnio moje serce skradł projekt kilkorga gimnazjalistów – Muzyka Łączy Pokolenia – www.muzykalaczypokolenia.eu. Dlatego wraz z nimi odwiedziłam Trójkę.

Koncerty charytatywne w „domach spokojnej starości” to dopiero początek. Ludwika, Franek, Krzysiek i Wiktor – nastoletni muzycy, oraz Kuba – nastoletni manager, od którego wielu dorosłych mogłoby się dużo nauczyć :), organizują duży koncert charytatywny w jednym z warszawskich klubów, podczas którego wystąpią znane i lubiane zespoły.

13 marca w Trójce, w audycji „Godzina Wychowawcza” u Katarzyny Pruchnickiej, będzie można posłuchać o projekcie i nie tylko.

muzykalaczypokoleniaeu.jpg

03.03.2018

W sobotę, 17.03, w ramach Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka, organizowanych przez Empik, poprowadzę wraz z Łukaszem warsztaty dla dzieci, w oparciu o książkę „Franek i siła słów” (wyd. Zielona Sowa).

Franek_500

Serdecznie zapraszamy do Arkad Kubickiego. Warsztaty potrwają od 11.00 do 11.50.

23.03.2018

Tym razem jako asystentka Ady podczas nagrania rozmowy z Agnieszką Mielech, autorką serii „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” (wyd. Wilga).

22.02.2018

rmf classic

O książkach nominowanych w konkursie Najlepsza Książka Dziecięca Przecinek i Kropka 2017 do programu „Jak wytresować smyka” Uli Urzędowskiej. Na antenie RMF Classic 24.02.2018 między 9.00 a 11.00.

21.02.2018

Grażyna Bąkiewicz Ewa Świerżewska

Na zaproszenie nowego programu TVP Regionalna: „Słowobranie”, uczestniczyłam w nagraniu rozmowy z panią Grażyną Bąkiewicz, pisarką, autorka wielu książek dla młodszych i starszych dzieci. Rozmawiałyśmy, m.in. o serii „Ale historia…” (wyd. Literatura), którą gorąco polecam, szczególnie tym, dla których podręczniki do historii nie są ekscytującą lekturą.

Reklamy
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close