Dzieje się

17.04.2018

Na zaproszenie Faktycznego Domu Kultury miałam ogromną przyjemność poprowadzić spotkanie autorskie z Jarkiem Mikołajewskim, wokół serii książek „Aniołki kota Cagliostro” (wyd. Media Rodzina). Na spotkanie przybyły dwie grupy zerówkowiczów. I prawie każdy chciał mieć książkę z autografem! Rosną młodzi czytelnicy.

spotkanie_Jm

13.04.2018

Lama_1

Zostałam Ambasadorką akcji społecznej „Dalej, Lama!”, promującej czytanie dorosłych z dziećmi i pokazującej, jak wspólna lektura wpływa na rozwój emocjonalny najmłodszych.

Lama_2

13.04.2018

Uczestniczyłam w obradach Jury 25. Jubileuszowej Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Obrady były burzliwe, a ich wyniki, czyli laureata Nagrody ogłosimy w październiku!

Więcej informacji i pełna lista zgłoszonych tytułów

Koziołek

 

11.04.2018

Koncert charytatywny, będący zwieńczeniem projektu Muzyka Łączy Pokolenia, zbliża się wielkimi krokami, dlatego nie zwalniamy tempa i odwiedzamy kolejne stacje radiowe. Dziś nagrywaliśmy się do programu Uli Urzędowskiej pt. „Jak wytresować smyka” w RMF Classic.

rmf_classic

05.04.2018

Na zaproszenie wydawnictwa Czarna Owca, wydawcy książki dla dzieci, pt. „Kim oni są, ci muzułmanie?” Zuzanny Pol, z ilustracjami Zosi Dzierżawskiej, poprowadziłam w Faktycznym Domu Kultury warsztaty dla dzieci z kl. III i IV szkoły podstawowej.

kim oni są

Wraz z autorką przybliżałyśmy uczestnikom podstawowe kwestie związane z Islamem i życiem muzułmanów – prezentując omawiane pojęcia na zdjęciach, filmach, a także autentyczne przedmioty codziennego użytku.

faktyczny dom kultury

W jednej z grup rozmawialiśmy z dziećmi o tolerancji – co oznacza, dlaczego jest ważna. Stworzyliśmy też drzewo tolerancji, a na jego liściach uczestnicy zapisali cechy, charakteryzujące osobę tolerancyjną.

drzewo tolerancji

W warsztatach uczestniczyło łącznie około 60 uczniów.

04.04.2018

Na zaproszenie Beaty Jewiarz odwiedziłam wraz z ekipą www.muzykalaczypokolenia.eu, a już oficjalnie zespołem Obsesja, popołudniowy program w RDC.

RDC_kwiecien

Tutaj można posłuchać

25.03.2018

Wraz z panią Grażyną Bąkiewicz gościłyśmy w programie „Słowobranie” w TVP3, gdzie rozmawiałyśmy, m.in. o serii „Ale historia!” (wyd. Nasza Księgarnia) (od 11:35).

W programie też relacja z Targów Przecinek i Kropka 2018, w których maczałam palce.

Słowobranie_1

Obejrzyj tutaj: http://warszawa.tvp.pl/36529939/25032018

21.03.2018

Wizyta w Antyradiu w MamakArt i rozmowa z Piotrem Makakiem Szarłackim o… – Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka, ale też o wyprawach rowerowych i Kaziku Staszewskim 🙂

antyradio

antyradio_1

21.03.2018

To już drugie nagranie do programu „Słowobranie” w TVP 3. Tym razem miałam przyjemność opowiedzieć o tym, że przedsiębiorczość, działalność społeczna i komunikacja to sprawy, w których tajniki warto wprowadzać dzieci od najmłodszych lat. Oczywiście na przykładzie książek „Wszystko dla Klary, czyli historia pewnego pomysłu” i „Franek i siła słów”.

Słowobranie

17.03.2018

Pierwszego dnia Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2018 poprowadziliśmy wraz z Łukaszem warsztaty z książką „Franek i siła słów”. Prócz dzieci odwiedziła nas Agnieszka Ciecierska z Jedynki Dzieciom.

przecinek

16.03.2018

Wraz z ekipą www.muzykalaczypokolenia.eu gościliśmy w Radiu Zet u Marzeny Chełminiak.

muzykalaczy_1

14.03.2018

Miałam dziś przyjemność poprowadzić śniadanie prasowe z okazji premiery książki „Ogóras. Ale odjazd” Elizy Piotrowskiej (Wydawnictwo Wilga).

ogóras

Wraz ze zgromadzonymi dziennikarzami rozmawialiśmy o książce, starych samochodach i nie tylko. Była też okazja, by zadać kilka pytań ilustratorce – Joannie Gębal.

ogóras_1

Ogóras_2

Ogóras_3

12.03.2018

Wraz z ekipą www.muzykalaczypokolenia.eu gościliśmy w Strefie Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom.

muzykalaczy

Ja opowiadałam o przedsiębiorczości i mocy sprawczej dzieci, a Ludwika, Kuba i Wiktor o ich projekcie. Tutaj możecie posłuchać audycji.

8.03.2018

Cenię ciekawe inicjatywy i dlatego, jeśli mam możliwość, wspieram je na różnych polach. Ostatnio moje serce skradł projekt kilkorga gimnazjalistów – Muzyka Łączy Pokolenia – www.muzykalaczypokolenia.eu. Dlatego wraz z nimi odwiedziłam Trójkę.

Koncerty charytatywne w „domach spokojnej starości” to dopiero początek. Ludwika, Franek, Krzysiek i Wiktor – nastoletni muzycy, oraz Kuba – nastoletni manager, od którego wielu dorosłych mogłoby się dużo nauczyć :), organizują duży koncert charytatywny w jednym z warszawskich klubów, podczas którego wystąpią znane i lubiane zespoły.

13 marca w Trójce, w audycji „Godzina Wychowawcza” u Katarzyny Pruchnickiej, będzie można posłuchać o projekcie i nie tylko.

muzykalaczypokoleniaeu.jpg

03.03.2018

W sobotę, 17.03, w ramach Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka, organizowanych przez Empik, poprowadzę wraz z Łukaszem warsztaty dla dzieci, w oparciu o książkę „Franek i siła słów” (wyd. Zielona Sowa).

Franek_500

Serdecznie zapraszamy do Arkad Kubickiego. Warsztaty potrwają od 11.00 do 11.50.

23.03.2018

 

Tym razem jako asystentka Ady podczas nagrania rozmowy z Agnieszką Mielech, autorką serii „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” (wyd. Wilga).

22.02.2018

rmf classic

O książkach nominowanych w konkursie Najlepsza Książka Dziecięca Przecinek i Kropka 2017 do programu „Jak wytresować smyka” Uli Urzędowskiej. Na antenie RMF Classic 24.02.2018 między 9.00 a 11.00.

21.02.2018

Grażyna Bąkiewicz Ewa Świerżewska

Na zaproszenie nowego programu TVP Regionalna: „Słowobranie”, uczestniczyłam w nagraniu rozmowy z panią Grażyną Bąkiewicz, pisarką, autorka wielu książek dla młodszych i starszych dzieci. Rozmawiałyśmy, m.in. o serii „Ale historia…” (wyd. Literatura), którą gorąco polecam, szczególnie tym, dla których podręczniki do historii nie są ekscytującą lekturą.

Reklamy
Create your website at WordPress.com
Zacznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close